Батьківський лекторій

Вплив засобів  масової інформації  на розвиток дитини

Поради батькам

1.Не піддавайтесь спокусі полегшити собі життя,посадивши малюка перед телевізором,а самим зайнятись справами.

2.Максимальна кількість часу біля екрану не повинна перевищувати від 15-20хвилин до 1 години на день.

3.Намагайтесь не дозволяти дитині переглядати рекламу,а також художні фільми,що орієнтовані на дорослу аудиторію.

4.Намагайтесь стежити за змістовністю та художністю дитячих програм,щоб виключити низькопробну відео- і телепродукцію.

5.Обговорюйте з дитиною сюжети переглянутих фільмів.

6.Після обговорення можна запропонувати малюкові намалювати героїв фільму,чи зліпити з пластиліну. При цьому звернути увагу на зображення емоцій героїв.

Дитина і комп’ютер

Поради батькам

1.Купуючи монітор, перевірте, чи відповідає він таким стандартам:Шведський стандарт MPR II,стандарт ISO 9241,частина 3.Ці стандарти висувають суворі вимоги щодо електромагнітного випромінювання.

2.Не купуйте комп’ютери,що відтворюють нечіткі, мерехтливі зображення – це шкодить зору.

3.Відстань від очей до монітора не повинна бути меншою ніж 70см.

4.Під час роботи з комп’ютером необхідно зберігати правильну поставу.

5.Не забувайте про правильне освітлення,що пом’якшить мерехтіння  на екрані. Не можна сидіти за дисплеєм у темряві. Не можна ставити монітор навпроти вікна.

6.Для дітей віком 4-6 років фахівці пропонують розвивальні ігри,що займають 7-10хв та поєднуються з творчими завданнями(малювання,вирізання,ліплення).

Несприятливі умови сімейного виховання

1.Сімейні конфлікти.

2.Роздратованість батьків.

3.Ухиляння від контакту з дитиною.

4.Намагання прискорити розвиток дитини.

5.Оберігання дитини від труднощів.

6.Пригнічення волі дитини.

7.Надмірне втручання у світ дитини.

8.Залежність дитини від матері.

9.Суворість.

Сприятливі умови сімейного виховання