с. Квасово. Квасівський ДНЗ








Виховна робота

План-конспект заняття з патріотичного виховання "Моя Батьківщина"

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

Тема: Моя Батьківщина

Мета: формувати в дітей уявлення про те, що в кожної людини є Батьківщина;  вміння помічати красу рідного краю, формувати почуття гордості, за свою державу, її народ; закріпити знання про символи держави; навчати давати повні відповіді на запитання, розвивати увагу; виховувати громадську свідомість, патріотичні почуття, любов до країни;  виховувати інтерес до мовленнєвих ігор.

Матеріал: карта України, картки із зображенням герба,прапора України, інших символів, розрізані на частини (пазли), вірші, пісні про Батьківщину, Україну;  пейзажі української природи, макет голуба миру, фарби, папір.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь:- Діти, сьогодні я хочу розпочати наше заняття уривком з вірша  українського поета Дмитра Васи́льовича Павли́чко:

На стежині сонце я зустрів,

Привітав його і запитав:

  • Всі народи бачиш ти з висот,

    Всі долини і гірські шпилі.

   Де ж найбільший на землі народ?

   Де ж найкраще місце на землі?

Сонце усміхнулося здаля:

  • Правда, все я бачу з висоти.

Всі народи рівні. А земля

Там найкраща, де родився ти!

Як ви думаєте, що хотів нам сказати автор?

(Відповіді дітей)

Вихователь: Так, дітки для кожного найрідніша його домівка, його рідне село чи місто. Ми повинні пишатися своєю Батьківщиною. Давайте розглянемо ці прекрасні пейзажі.Правда вони чудові.Ця прекрасна природа – це наша Батьківщина. Яким словом можнаїїохарактеризувати? (Велика, багата, чудова, прекрасна ...)А як називається наша Батьківщина? (Україна)

Так, ми живемо в Україн. Давайте з вами пригадаємо прислів’я, про Батьківщину і пограємо в гру «Закінчи прислів’я» (вихователь починає прислів’я, а діти закінчують):

  1. Без Батьківщини…немає людини.

  2. Рідна земля і…в жмені мила.

  3. За рідний край… і життя віддай.

  4. Рідний край… —земний рай

  5. Всюди добре, а…дома найліпше

Молодці дітки. А тепер давайте подивимося карту України. Наша держава досить велика. Ой, скільки різнокольорових плямочок на карті нашої держави? Як ви думаєте, що це? Може якийсь художник - нездара  малював цю карту?(Ні, це позначені на карті області нашої держави)

Вихователь:Так, вірно. Ці різнокольорові частинки символізують   області  нашої держави. А як називається наша область? (Закарпатська)

Вірно. Наше Закарпаття є багатонаціональною областю, яка має кордон із чотирма державами, хто мені скаже які це держави? (Угорщина, Румунія, Словакія та Польща). Вірно. Наше Закрпаття на протязі років існування підпорядковувалося цим державам у різний період часу. І саме тому на території Закарпаття проживають люди багатьох  національностей.  Всього на Закарпатті проживають люди понад 30 національностей. Це і угорці, і румуни, і росіяни і українці, і німці і багато інших.  Та незважаючи на це ми всі живемо в дружбі і поважаємо один одного.   А як ви вважаєте ми можемо сказати, що Закарпаття – це наша Батьківщина? (Так) Ви впевнені? Спробуйте мене переконайте. Що ми називаємо Батьківщиною?(Відповіді дітей).А тепер давайте підсумуємо сказане вами і пригадаємо віршики, які ми вивчали на попередніх заняття.

                                  Знаєш ти, що Батьківщина?

Батьківщина – це ліс осінній,

Це домівка твоя і школа,

І гаряче сонячне коло.

Батьківщина - це труд і свято,

Батьківщина – це мама й тато,

Це твої найщиріші друзі

І бджола у веснянім лузі,

Батьківщина – це рідна мова,

Це дотримане чесне слово,

Лан пшеничний і небо синє,

Це твоя і моя Україна!

( А. Костецький)

Что мы Родиной зовём?

Дом, где мы с тобой живём,

И берёзки, вдоль которых

Рядом с мамой мы идём.

 

Что мы Родиной зовём?

Все что в серце бережем,

Наши праздники и песни,

Тёплый вечер за окном.

(В. Степанов)

Tudjátok-e, mi a haza?

Azhajlék,hol születtünk,

Aza zudvar,hol tipegtünk

Sgyönge kézzel homokból

Aranyvárat építettünk.

-Bárhováviszszerencsétek,

Eztahazátszeressétek!

Вихователь: Молодці дітки, а тепер давайте трошки порухаємося:

Всі малята стали в коло, подивилися навколо.

Взялись за ручки, мов віночок, - у хороводний наш таночок.

   (фізкультхвилинка  «Україна – це ми»)

Вихователь:А тепер давайте пограємо у одну цікаву гру. Називається вона«Такі різні слова»

Мета:закріплювати знання дітей про те, що в словах різна кількість звуків; учити знаходити довгі та короткі слова.

(Діти стоять у колі на килимі. Вихователь починає промовляти слова, діти чітко повторюють їх та визначають, довге слово чи коротке. Якщо довге – діти стоять, якщо коротке – присідають. (Слова: народ, країна, Батьківщина, українець, національність, мова, будинок, герб, прапор, лелекак, тризуб, край)

Молодці, дітки. Раз ви у мене такі молодці, я хочу вас про дещо попросити.  Вчора я була у молодшій групі і наші малята порозрізали малюнки, які я приготувала до заняття, на частинки, я би вас попросила мені допомогти зібрати ці малюнки в одне ціле.

Дидактична гра «Збери із частин ціле»

Мета:закріпити знання дітей про  державні і народні  символи України,  про їх символічне значення.

Матеріал:Пазли – малюнки символів України.

Вишиванка — символ здоров'я, краси, щасливої долі, родової пам'яті, порядності, чесності, любові, святковості; оберіг

 

Вінок — символ життя, долі, життєвої сили; символ дівоцтва.

 

Калина — символ життя, крові, вогню.Калина символізує материнство: кущ — сама мати; цвіт, ягідки — діти.

Дідух символ урожаю, добробуту, багатства,

Рушник – символдороги, долі, захисту.

У всій Україні рушником накривали хліб на столі.

ХЛІБ-СІЛЬ - символдружби,  гостинності.Хлібом-сіллю на рушнику і досі зустрічають гостей. 

 

(Поки діти грають  у вікно стукає голуб миру)

Вихователь:Подивіться, дітки, хто це завітав до нас?(Голуб миру).Так, вірно, це голуб миру, а як ви думаєте чого він подорожує Україною? (Відповіді дітей)Так, молодці, дітки. У нашій країні тепер неспокійна ситуація, адже на Сході країни йдуть бої. Наші герої захищають територіальну цілісність нашої держави.Давайте подивимося з чим голуб до нас завітав.

(Дістає лист від дітей України в межах акції «Діти  за мир».)

  • Пісня «Ми за мир»

  • Я хочу миру!

  • Я не хочу чути слово війна!

  • Я не хочу щоб наші громадяни  помирали!

  • Я не хочу бабичи мамині сльози!

  • Я не хочу щоб діти росли без батьків!

  • Я хочу,щоб діти завжди посміхалися!

  • Я хочу щоб над цілим світом було мирне небо!

  • Ми хочемо МИРУ!

Вихователь: Дітки, давайте на завершення заняття, як підсумок, намалюємо разом один малюнок, який назвемо «Мирна Україна». Давайте уявимо, що ми з вами маляри, які розмальовують рідну землю у веселі кольори і завдяки цьому всі негаразди зникають

(Діти малюють колективний малюнок «Мирна Україна»)

Вихователь: Молодці, дітки. Дуже гарний малюнок у нас вийшов. Давайте передамо його на Схід, у зону АТО і цим думаю підбадьоримо наших патріотів. Ви були молодці. Я вам вдячна за таке цікаве заняття.

Вихователь:А тепер привітайте наших гостей, як вітають гостей у нас на Україні.

Гостей дорогих ми вітаємо щиро,

Стрічаємо з хлібом, любовю і миром.(роздають подарунки)

Шанобливо хліб підносим.І, вклонившись, щиро просим:

Любий гостю наш, приймайСимвол дружби – коровай! (вручення короваю )